Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Pirmasis pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metais

 

2019-ieji metai paskelbti Pasaulio lietuvių metais, todėl šių metų miesto šventei prasidėjus davai liepos 19 d. pirmą kartą surengtas Pasaulio širvintiškių susitikimas. „Jūs esate VISUOMET LAUKIAMI Širvintose! – tai žinios, kai visi žmonės, kilusiems iš Širvintų krašto, yra būtini, jei jie bus gimdyti, kuo jie gyvena. Tiems, kuriems giliai viduje kirba mintis sugrįžti “, – sakė susitikimo inicijuota Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Į renginį kartu su artimaisiais ir draugais atvyks emigrantai iš Anglijos, Vokietijos, Islandijos, Danijos, Ispanijos. „Kartu su savivaldybe“ vienintelė Živile Pinskuvienė juos sveikina, aktualizuoja, kaip diskutuoja ir savo patirtimi dalijasi Užsienio komisijos Lietuvos užsienio reikalų ministerijos direktorius Marijus Gudynas, projekto „Globalios Širvintos“ ambasadorė Jelena Masiukė, administratorė Agnė Lazarevičiūtė. Renginį vedė Eglė Piškinaitė, o koncertą dovanojo Meno mokyklos mokytojas Valdas Povilaitis ir jo ugdomi jaunieji violončelininkai.

Valstybės atkūrimo šimtmečio metais Širvintų rajono savivaldybė buvo viena iš pirmųjų Lietuvoje, prisijungusių prie iniciatyvų „Globalūs regionai“. Per tą laiką „Globalios Širvintos“ žinios pasiekė daugiau populiarių pasklidusių mūsų kraštų, jų sukurtų specialiųjų interneto  svetainių www.globalios.sirvintos.lt , kurie jungiasi prie socialinio tinklo „Facebook“ grupių, domisi, stebi ir sužino, kas jų metu gimė. krašte.

Jaukaus vakaro metu visiems atvykusiems žmonėms įteiktos simbolinės dovanos – Lietuvos trispalvė ir leidinys „Šimtmečio Širvintos“.

Nuotraukų autorius Linas Šalkauskas.