Aktyviam poilsiui

Širvintų kraštas kiekvieną svečią pasitinka savo istoriniais, architektūriniais paminklais, muziejais, įspūdinga gamta, modernėjančia aplinka. Legendomis, padavimais apipintas vos ne kiekvienas šio krašto kalnelis, ežeras ar didesnis akmuo, miestas, kaimelis.

Atrask vandens turizmo mėgėjų vertinamus maršrutus Širvintos ir Musės upėmis!  Nuostabi gamta, pašėlusi upės srovė bei įvairios kliūtys: vandens malūnų liekanos, užvartos, rėvos – viskas, ko reikia, kad įspūdžiai būtų neišdildomi.

Dviračių maršrutas:
Kernavė–Musninkai–Čiobiškis-Kernavė
Maršruto ilgis: apie 44 km
Maršruto pradžia: Kerniaus g.
GPS 54.887148, 24.853655
Maršruto pabaiga: Kerniaus g.
GPS 54.887148, 24.853655

Žygeivių ir sporto klubas DUMBLAS Širvintų rajone (Pamusėje) nuo balandžio iki spalio mėnesio organizuoja ekstremalias varžybas, kliūčių ruožus, pėsčiųjų žygius, žygius pelkėmis ir kitas pramogas gryname ore – nedidelėms grupėms, įmonėms, draugų bei šeimų šventėms ir pan.

Bebro kelias

 

Žygeivių ir sporto klubas DUMBLAS Širvintų rajone (Pamusėje) nuo balandžio iki spalio mėnesio organizuoja ekstremalias varžybas, kliūčių ruožus, žygius pelkėmis ir kitas pramogas gryname ore – nedidelėms grupėms, įmonėms, draugų bei šeimų šventėms ir pan. Kasmet pirmąjį rugpjūčio šeštadienį organizuojamas masinis renginys BEBRO KELIAS.

Vikingų kaimas

„Vikingų kaimas“ – prieš septynerius metus įkurtas patyrimų muziejus po atviru dangumi.

Čia VISUS daiktai, eksponatai ir priemonės, kuriuos galima surasti, apžiūrėti, gauti, išbandyti (pasimatuoti ginkluotę, kepti blynus ant laužo ir kt.).

Širvintų atvira jaunimo erdvė

Pirmoji atvira jaunimo erdvė Širvintų mieste, kurioje jaunimas gali turiningai leisti laisvalaikį po pamokų, dalyvauti išreikšdami save įvairiose veiklose. Jaunimas gali klausytis muzikos, išsivirti arbatos. Čia organizuojami renginiai, konkursai, žaidimų turnyrai, karaokė ir kino vakarai. Yra sėdmaišių / poilsio zona, biliardo, futbolo ir ledo ritulio stalai. Pagal poreikį organizuojami seminarai, koncertai, diskusijos, stovyklos.  Visos paslaugos nemokamos ir prieinamos visiems jaunuoliams nuo 14–29 metų amžiaus, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties.

Vaikų žaidimų kambarys “Pipiras”

 

Jauki, saugi laisvalaikio vieta mažiausiems – vaikų žaidimų kambarys „Pipiras“. Batutas, čiuožykla į kamuoliukų jūrą, supynės, mašinėlės, žaislai, kūrybiškumo kampelis ir net mini kino teatro kambarėlis. Čia galima užsukti kasdien, švęsti gimtadienius ir kitas šventes. Šalia žaidimų zonos – karšta kava ir arbata, užkandžiai. „Pipire“ galima įsigyti ir įvairiausios šventinės atributikos, iš anksto užsisakyti maisto, gražių tortų šventėms. 

Tik Širvintose

Širvintų vandenlenčių parkas

2017 m. Širvintų tvenkinyje įrengtas ir pradėjo veikti vandenlenčių parkas. Ši puiki pramoga – tai fiziškai aktyvus laisvalaikis jaunimui ir kiekvienam aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjui. Sumanūs instruktoriai praves čiuožimo vandeniu instruktažą, padės ir padrąsins nugalėti baimę bei pajausti šios sporto šakos keliamą adrenaliną.

Jaunimo sodas

2019 m. rudenį tikrąją ta žodžio prasme papuošė pagaliau atidarytas atgimęs Širvintų Jaunimo sodas! Ši ypatinga vieta – tarsi seno ir naujo, miesto ir gamtos dermė kiekvienam – tiek širvintiškiams, tiek mūsų krašto svečiams. Pailsėti, susitikti, pabendrauti… Kurti, dainuoti ir groti. O gal net prisiekti amžinai mylėti.

Širvintų žirgynas

Žirgų sportas – tai sena ir  graži tradicija, kurią Širvintų krašto žmonės gerai prisimena, kuri yra puoselėjama ir pritaikoma šiems laikams. Širvintų žirgynas yra palankioje vietoje – šalia miesto, bet čia pat miškas, upė, plačios pievos. Hipodrome ir žiemą, ir vasarą vyksta įvairios respublikinės, tarptautinės žirgų varžybos. 

 

Širvintų miesto skveras prie skulptūros „Širvinta“

Širvintų miesto pėsčiųjų tiltas per Širvintų tvenkinį

 

Širvintų miesto lauko batutų parkas

Medžio skulptūrų parkas „Briedžių takas“

Tik Širvintų rajone

Narvydiškio dvaras

Tik 50 km nuo Vilniaus nutoliusios Narvydiškio dvarvietės istorija pasiekė labai senus laikus.
XV – XVI a. dvaras priklausė garsiai meto LDK didikų Kęsgailų giminei, vėliau jai valdė Radvilos. 2009-2012 m. rūmai buvo pilnai rekonstruoti ir atrestauruoti. Pagal atliktus išsamius architektūrinius bei polichrominius tyrinėjimus, išskirtinai naudojant tik senąsias technologijas, atkurta buvusi rūmų struktūra, kambarių išplanavimas, laiptai bei grindys, rasta ir atkurta autentiška sienų ornamentika.

18

- tiek dvarų ir dvaro sodybų yra Širvintų rajone.

Šešuolėlių dvaras – vienas gražiausių ir puošniausių dvarų Lietuvoje. Rūmų interjeras – vertingiausias XIX a. secesinės dvarų architektūros pavyzdys. Dvaro pasiūla ne tik prabanga, puošnumu ir didingumu, tai – skoningai rafinuota, alsuojanti autentiška, užburianti raminančia gamtos apsuptimi vietą.

Kernavės archeologinės vietovės muziejus

2012 m. duris atvėrė rekonstruotas modernus Kernavės archeologinės vietovės muziejus su nauja ekspozicija, pateikiančia lankytojams įspūdingiausius Kernavėje aptiktus archeologinius radinius.

Bardo galerija, Kernavė

Atidaryta lankytojams nuo 13.00 iki 18.00 val. savaitgaliais, arba iš anksto susitarus. Alkoholio nevartojam-nevežkit dovanų ,geriau paaukokit galerijai, jos įkūrėjui  +37061017920

Rogių šunys

Neišdildomų pramogų gamtoje organizavimas vaikams ir suaugusiems su nuostabiais šunimis! Gimtadieniai, stovyklos, klasių išvykos ar įmonių vakarėliai!
Čiobiškio keltas

Čiobiškio (Padalių) keltas – tikra Širvintų krašto įžymybė, technikos paminklas. Vienintelis tokio tipo Lietuvoje, unikalus, upės srovės varomas keltas. Keltu galima ne tik persikelti, perkelti automobilius, bet ir išsinuomoti vakarėliams. 

Kavinė „Musé“

Kristina ir Vincentas Musninkuose, Širvintų r., Pradėta verslą. Senelio istoriniame žydų name atidarė kavinę „Café Musé“. Šiandien į mažą 600 metų skaičiuojantį miestelį važiuojantys lankytojai ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų pasaulio šalių. Jauki kavinės aplinka, gardūs kvapai, naminis maistas, kameriniai koncertai. Šilti ir atviri šeimininkai sumaniai kuria silpnus kultūros traukos centrus.

Oreivių užuovėja – Kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba “Oreivių užuovėja” – tai išskirtinio dizaino kaimo sodyba, romantiška nakvynė skirtinguose teminiuose kambariuose, įspūdingos dvi pokylių salės, kaimiškos pirtelės malonumai, nepakartojami skrydžiai oro balionu!!!
Uosių paunksmėje

Šaudymas iš lankų.

Strazdų Žaliasis Auksas
Titas ir Eglė, įkūręs naują Lietuvos šeimos ūkį. Jau 8 metai gyveno gamtoje, Strazdų kaime, o buvo tikri miestiečiai.
ŠVIEŽI KANAPIŲ PRODUKTAI yra jų gyvenimas ir pagrindinė veikla. Kanapės augalas toks visapusiškas ir vertingas, kad prilygsta auksui. Todėl ir vadinasi STRAZDŲ ŽALIASIS AUKSAS. Viskas pagaminta Lietuvoje.
Kitoks daržas
Gamtinės žemdirbystės principais auginamos daržovės, uogos ir vaisiai pardavimui. Išskirtinės kokybės ir šviežumo produktai.

Nori laisvalaikį praleisti gamtoje su šeima ar draugais? 

Čia gali rasti kaimo turizmo sodybas, esančias Širvintų rajone.

Daugiau…

Myli architektūra? Nori dar daugiau gamtos?

Tai gali rasti Širvintose, pasidomėk .