Saugi aplinka

Šviesus ir saugus miestas

Įrengusi naują, modernią gatvių apšvietimo sistemą Širvintų mieste, 2016 m. Širvintų rajono savivaldybė pelnė garbingą „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą „Už šviesų ir saugų miestą“, buvo pirmoji ir tapo pavyzdžiu, kuriuo dabar seka ne vienas Lietuvos miestas. Modernaus apšvietimo įrengimo darbai tęsiami kaimiškose vietovėse.

2017 m. mieste įrengta ir moderni vaizdo stebėjimo sistema.

Dėmesys gyventojų saugumui

3 nauji gaisrinės saugos automobiliai per 2 metus, socialinių būstų gyventojams Savivaldybės lėšomis perkami dūmų jutikliai. Suburtos didžiausios Lietuvoje ugniagesių savanorių pajėgos.

Edukacija

Širvintų r. savivaldybėje veikia gimnazijos, (Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Musninkų Alfonso Petrulio, Gelvonų), 1 Bartkuškio mokykla – daugiafunkcinis centras, 1  pradinė mokykla, progimnazija („Atžalynas“). Veikia 1 lopšelis – darželis („Boružėlė“),  ikimokyklinio ugdymo grupės veikia (Bartkuškio mokykloje-daugiafunkciame centre, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Čiobiškio pagrindinio ugdymo skyriuje, Gelvonų gimnazijoje, „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų pagrindinio ugdymo skyriuje). 1 privatus darželis (VšĮ „Šeimų bendrystė“)

Neformalus ugdymas

Siekiant ugdyti perspektyvius širvintiškius, būtina skatinti užsiimti ir papildoma veikla, todėl Širvintose plečiamos neformalios ugdymo paslaugos ir vis daugiau tėvų ir vaikų nori įsitraukti į naujas veiklas.

Širvintose neformaliojo vaikų švietimo veiklą vykdo Širvintų meno mokykla, 6 laisvieji mokytojai, KSU Švietimo akademija. Taip pat veikia Širvintų sporto centras, 1 Širvintų meno mokykla (su muzikos ir dailės skyriais).

385

- 2019 m. mokinių, lankančių neformaliojo vaikų švietimo programas, skaičius.

55 156

- tiek eurų 2019 m. Širvintų r. savivaldybei skirta neformaliam vaikų švietimui.

4

- tiek Širvintose veikia vaikų dienos centrų.

Socialinis saugumas

Širvintų rajono savivaldybė kasmet plečia socialinių paslaugų tinklą, organizuoja ir teikia naujas socialines paslaugas. 

2017 m. startavo projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Širvintų rajone“, duris atvėrė Bendruomeniniai šeimos namai. Teikiamos paslaugos: pozityvios tėvystės mokymai šeimoms, psichosocialinė pagalba asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.), ir jų šeimoms, artimiesiems, apimanti socialinę, psichologinę, psichoterapinę pagalbą, sielovadą; mediacijos paslaugos neteisminiam civilinių ginčų taikinamajam tarpininkavimui, projekto dalyvių vaikų priežiūros, pavėžėjimo iki mokymų paslaugos.

Širvintų rajono savivaldybėje vykdo veiklą 6 vaikų dienos centrai. 2017 m. iš Savivaldybės biudžeto skirta 20 000 Eur vaikų dienos centrų ir neįgaliųjų dienos centro veiklai.

Širvintų socialinių paslaugų centre vyksta mokymai norintiems tapti globėjais ir įtėviais.

Informaciją apie socialines paslaugas ir jas teikiančias įstaigas rasite  Širvintų rajono savivaldybės puslapyje .

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Lietuvą šiame puslapyje .

Nekilnojamasis turtas

Širvintų rajone palankus darbo užmokesčio ir nekilnojamojo turto santykis, kad susikurtumėte jaukius namus. Savo svajonę įsigyti arba pasistatyti nuosavą būstą paversti realia galėsite daug greičiau, o namai darbas ir darželis bus kelių kilometrų astumu ir kamščius galėsite iškeisti į laiką su šeima.

Aktuali informacija jaunoms šeimoms, norinčioms gauti finansinę paskatą pirmajam būstui įsigyti

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas. Jis taikomas jaunoms šeimoms, kurios kiekvienas iš šeimos narių yra deklaravęs gyvenamąją vietą arba įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka: Lietuvos Respublikos piliečiams ir jų šeimos nariams, Europos Sąjungos valstybės narės ar Europos ekonominei erdvei priklausančios Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės narės piliečiams ir jų šeimos nariams, užsieniečiams, turintiems Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, užsieniečiams, kuriems suteiktas prieglobstis Lietuvos Respublikoje. 

Širvintų rajono savivaldybė sudarė realias galimybes susitelkti ir susitvarkyti savo gyvenamųjų daugiabučių kiemus. Pagal naują tvarką gyventojai kartu su Širvintų rajono savivaldybės administracija bendromis lėšomis gali įrengti įvažiavimus, inžinerinius tinklus, sutvarkyti stovėjimo aikšteles, šaligatvius, įrengti apšvietimą bei atlikti kitus kiemų tvarkymo darbus. 2019 metais modernizavimui buvo atrinkti 12 daugiabučių namų t. y. Vilniaus g. 19,25,53,57; Jaunimo g. 13,15; Kalnalaukio g. 13,16,25,35; Upelio g. 4; P. Cvirkos g. 6.

80

– tiek procentų siekia Širvintų rajono savivaldybės prisidėjimas prie daugiabučių kiemų sutvarkymo.

Laisvalaikis

 

Sportas

Širvintų vizija – tapti sportiškiausiu rajonu Lietuvoje.

Sportas – Širvintų rajono savivaldybės prioritetas, nes jis yra svarbus socialinis faktorius ugdant sąmoningą ir sveiką visuomenę.

Širvintų rajono savivaldybė remia sporto renginius, sporto organizacijas ir tam numačiusi specialias finansavimo programas.

2017 m. įrengtas naujas, tarptautinius standartus atitinkantis futbolo stadionas. Šalia jo – lauko aikštelės, kuriose galės treniruotis ne tik futbolo, bet ir krepšinio, kitų sporto šakų atstovai. Stadiono atidarymas suplanuotas 2018 m. balandžio–gegužės mėn.

Siekiant užtikrinti sveiką gyvenseną ir kokybišką laisvalaikį, Širvintų mieste, Kalnalaukio gatvėje, statomas naujas, modernus sporto kompleksas su universalia sporto (krepšiniui, salės futbolui, tinkliniui ir kt.) sale, treniruoklių, aerobikos ir užsiėmimų salėmis, 4 takų 25 metrų ilgio baseinu, vaikų baseinu, trimis pirtimis (garine, rusiška ir sauna), sūkurine vonia, prekybos (sporto reikmenimis) zona, kavine, administracijos patalpomis.

Internetinė svetainė: https://sirvintusportas.lt/

3 127 500

- tiek nuo 2015 metų skirta sporto infrastruktūrai

9

- tiek sporto klubų veikia Širvintose (2016)

Bendruomeninė veikla ir savanorystė

Bendruomeninė veikla ir savanorystė padeda ne tik susirasti bendraminčių ir įsilieti į vietos gyvenimą, bet ir suteikia galimybę užsiimti socialiai atsakinga veikla. Gali rinktis daugiau nei iš 30 organizacijų, tad ko lauki?

O jeigu norisi užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie choro ar teatro grupės, Širvintose veikia net 29 meno kolektyvai.

Šventės

Širvintos mėgsta švęsti, todėl kasmet organizuoja valstybių švenčių minėjimus, Kalėdų eglutės įžiebimo, miesto, rudens, Vaikų gynimo dienos, rugsėjo pirmosios, profesinių dienų ir daugelį kitų švenčių. Kasmet iš visos Lietuvos ir užsienio suplūsta daugybė svečių į tradicinę Rasos (Joninių) šventę Kernavėje. Vyksta įvairios gerumo, labdaros akcijos.