Trečioji projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadorė – Ramunė Šarkauskienė

Trečioji projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadorė – Ramunė Šarkauskienė

Spalio 31 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio sprendimu Nr. 1-130 projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadorė patvirtinta Liuksemburge gyvenanti, iš Kernavės kilusi Ramunė Šarkauskienė.

Į Liuksemburgą Ramunė Šarkauskienė išvyko iš darbo darbovietės Vytauto Didžiojo universitete. Dirbo Europos Parlamento vertimų sektoriaus ekspertai, terminologai, o dabar jau devynerių metų Europos audito rūmų kolegijos, audito ES programos besivystančiose ir kaimyninėse srityse dirbantiems darbuotojams.

Moteris buvo populiari visuomenė – ji buvo viena iš didžiausių pasaulio bendruomenių – Liuksemburgo bendruomenės įkūrėjai, kurių valdybos narė.

Aktyviai dalyvavę bendruomenės nariai Ramunės puoselėja lietuviai, rengia tradicines lietuviškas šventes, mini svarbiausius valstybinius duomenis, reikalingus savanoriškus įvairius renginius. Vienas iš svarbiausių bendruomenės darbų – tinkamas svarbiausių mišrioms šeimoms. Ji yra subūrusi folkloro dainininkų grupę, kurią mokomi lietuvių liaudies dainai, šokiai, žaidimai, papročiai, tradiciškai švenčiamos kalendorinės lietuvių šventės. Į Ramunės rengiamus vakarienės miežius renkasi įvairaus amžiaus Liuksemburgo lietuviai. Bendruomenė turi savo lietuvišką krepšinio komandą ir jau svarbiausius, kai Vasario 16-osios ir Kovo-11-osios šventės mažiausiai turnyrui.

Labai svarbios R. Šarkauskienės veiklos sritis Liuksemburge – tarptautiniai projektai, labdaros renginiai. Moteris daugiau kaip 10 metų vadovauja Lietuvos Stendui Tarptautiniam migracijai, tautų ir kultūrų festivaliui. Vykdydami labdaros veiklą, Liuksemburgo lietuviai drauge su kaimynais latviais ir estais nariais tarptautinėje kalėdinėje labdaros mugėje „Bazar International Luxembourg“ ir parėkinę kitą kilnią iniciatyvos pradžią, padėkime vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams.