Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Antrąja projekto„ Globalios Širvintos “garbės ambasadorė tapo Daiva Zuehlke

Liepos 30 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas antrasis projektas „Globalios Širvintos“ ambasadorė – Vokietijos Petershagen Eggersdorfo miestelio gyventoja Daiva Zuehlke.

Kaip kandidatę pristato Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Daiva yra Širvintų krašto tremtinės Pranės Burlingytės Aganauskienės anūkė. Moteris jau patyręs metų gyveno. Jos vyras – Vokietijos užsienio reikalų ministerijos darbuotojas, po kurio keletas metų susideda iš diplomatinių tarnybų paskyrimo gyventojo Maskvoje. Petershagen Eggersdorfo miestelyje Daiva yra aktyvi bendruomenės narė, vykdo daug gražių paramos lėšų, kuria labdaros vakarus, remia skurdžius gyventojus Peru vaikus.Moteris yra viena iš „Renako“ organizacijų įkūrėjų ir narių, o gyvenančiųjų kaukių, koordinacinių moterų ir šeimos narių organizacinių – užimamų šeimininkų, kurie bus išleistos į užsienio diplomatų kadencijas, įsivaizduojami, adaptuojami naujoves, taigi ir darbinės Vokietijos ambasadų labdaros organizacijos.

Tapusi projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadorė, Daiva Zuehlke yra pasirengusi bendradarbiauti, burti Vokietijos gyventojus lietuvius, širvintiškius, prieglobstį prie turimų akcijų, iniciatyvas, projektus.

Primename, kad pagal Ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatus, patvirtintus 2018 m. lapkričio 29 d., garbės ambasadoriaus vardas suteikiamas žmonėms, sutinkantiems bendradarbiauti įgyvendinant įvairius Širvintų rajono savivaldybės paramos ir iniciatyvos projektus, dalintis savo patirtimi ir ryšiais, aktyviam verslui, turizmui, investicijų skatinimo, kultūros, sporto, švietimo ir kitų sričių parduotuvėms, užmegzti abipusius ryšys tarp Savivaldybės ir užsienio valstybių savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų ir kitų institucijų, susijusių su suinteresuotomis asmenimis, atstovaujantis Savivaldybei, garsinantis jų sąrašą.

Kaip sako projekto „Globalios Širvintos“ administratorė Agnė Lazarevičiūtė, Tarybos posėdžio metu kilusios diskusijos, kaip renkamas ambasadorius. „Taigi reikia būtinų demesi, KAD PAGAL nuostatų, ambasadoriaus kandidatūros į Gali teikimą IR pristatomos projekto„ Globalios Širvintų “vykdomos darbo grupės, kandidatūrų Gali teikimo IR Širvintų rajono savivaldybės tarybos Narių, biudžetinių, Verslo, visuomeninių IR nevyriausybinių organizacijų, kitų juridinių
ir fizinių asmenims. O specialiai svetur išvykusiems širvintiškiams sukurtoje svetaineje globalios.sirvintos.lt, Kviečiame IR pačius ŽMONĖS Registruoti IR pateikti Savo anketas. juk aktyvus, TuristinėPrograma idejai IR norintys Burti Kiti, žmonės “can nuveikti TIEK Daug.”.

Projekto „Globalios Širvintos“ startas 2018 m. kovo 2 d. Tai dalis Lietuvos savivaldybių asociacijos projekto „Globalūs regionai“, kurio globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Projekto tikslas simboliškai papildyti Lietuvos regiono ribas, integruoti išvykusius lietuvius į savo gimtojo krašto gyventojus, jei įmanoma, kad jie būtų papildomi kuriant ekonominę gerovę, viešąjį regiono potencialą. Per šiuos metus įgyvendintas pasirinkimas, jau nuveikta daugiau – sukurta interneto svetainė  https://globalios.sirvintos.lt , aktyvi socialinio tinklo „Facebook“ grupė, vykdomos įvairios akcijos, buriamas miesto alumnų klubas, pirmoji Garbės ambasadorė patvirtinta Jelena Masiukė, burianti širvintiškius Anglijos Leedso mieste. O 2019 m.liepos 19 d., Širvintų miesto šventės išvažiuoja, vyksta specialūs renginiai, skirti išvykusiems gyventojams ir dirbantiems svetur.